Kurz raftingu na divoké vodě, Rakousko

Kurz je zaměřen na nácvik bezpečného ovládání raftového člunu, záchranu na divoké vodě, řešení krizových situací a vedení skupiny. Cílem kurzu je osobní zdokonalení každého absolventa, zvládnutí bezpečného pohybu na divoké vodě obtížnosti WW II–IV. 

Kurz je určen zejména pro studenty FTVS UK, studenty z jiných fakult ale také pro širokou veřejnost.

Termín konání: 10. 9. 2023 - 14. 9. 2023

Rozsah kurzu: 40 h 

Garant kurzu: Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.

Místo konání: Rakousko (v kempu Waldcamping Tamsweg. Adresa: Mörtelsdorf 172, 5580 Tamsweg)

 

Dostupnost Kapacita 20 osob (20 ks)
Kód: 302824-9167
8 900 Kč
Kurz raftingu na divoké vodě, Rakousko

Co od kurzu očekávat:

  • Účastníci si vyzkouší záchrannou akci
  • Účastníci mají jedinečnou příležitost objevit krásy alpských řek jako je Möll, Isel, Lieser a Mur.
  • Čekají na vás dvoumístné Baraky pro méně vodnaté řeky a úseky a společné zhoupnutí na těch největších peřejích na raftu.

Pojeďte se naučit opět něčemu novému, co vodácký sport nabízí pod dohledem zkušených instruktorů, kteří mají certifikaci vodáckého instruktora (vč. záchrany na divoké vodě), a to podle podmínek stanovených Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Doplňující informace:

Doprava: vlastními osobními automobily (vždy pomůžeme zkontaktovat účastníky tak, aby byla auta maximálně využita a náklady na dopravu se co nejvíce snížily)

V ceně je zahrnuto: Kompletní vybavení na vodu - tj. lodě Baraky (dvoumístné nafukovací kánoe), rafty (šestimístné rafty Pulsar 420), neopreny, helmy, vesty, vodácké bundy, pádla, doprava materiálu na řeky a kolem ní Průvodci / instruktoři znalí divoké vody, kteří vás bezpečně provedou všemi řekami, na které se společně vydáme

V ceně není zahrnuto: Ubytování v kempech (cena 15 € / osoba / noc), doprava účastníků a stravování

Stravování a zázemí: - Stravování z vlastních zásob; oba kempy, ve kterých budeme, mají velmi pěknou polohu a jsou plně vybaveny teplými sprchami a toaletami, dřezy - nedaleko jsou vždy městečka s dostatkem marketů, obchodů a restaurací

Soubory ke stažení:

Kontakt:

Mgr. Tomáš Macas, Ph.D. Zaměstnanci katedry - Fakulta tělesné výchovy a sportu
macas@ftvs.cuni.cz
220 172 331