Paralympijský školní den FTVS UK (materiál APA)

Výchovně vzdělávacím cílem PŠD je v konkrétním případě seznámit žáky a pedagogy s problematikou pohybových aktivit a sportu osob se zdravotním postižením. V průběhu půldenního programu mají žáci a jejich vyučující možnost aktivně poznat aplikované pohybové aktivity a sporty osob s různým typem zdravotního postižení.  Program je též orientován na sociální prevenci. Žáci mají na stanovištích možnost prakticky si vyzkoušet asistenci osobám nevidomým a imobilním a konzultovat své postřehy a dojmy.

Termín : po domluvě na e-mailové adrese  ilona.pavlova@ftvs.cuni.cz

Časová náročnost : 4 hodiny

Místo konání : dle dohody nabízíme možnost realizace ve Vašem zařízení, nebo na FTVS UK

 

Dostupnost Skladem (10 program)
Kód: 301301
8 000 Kč
Paralympijský školní den FTVS UK (materiál APA)

PŠD je jedním ze vzdělávacích pilířů Mezinárodního paralympijského výboru (IPC). Program byl vytvořen v rámci mezinárodního rozvojového projektu, který byl v letech 2005 a 2006 podporován Evropskou komisí. Tvorby programu se na popud IPC ujali zástupci 6 států Evropy (Belgie, Česká republika, Německo, Řecko, Litva a Švédsko). Zástupcem České republiky je FTVS UK PRAHA ve spolupráci s ČPV ČR.PŠD je zahájen přednáškou paralympionika.

Žáci si odnesou z přednášky vyšší respekt k vrcholovému para sportu a celá intervence přispívá k zlepšení postojů k osobám zdravotně postiženým.

V krátkém videu Vám představujeme obsah našeho programu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: