Rope skipping I. a II. - skákání přes švihadla

!POZOR! !ZMĚNA! !TERMÍNU!

Kurz je zaměřen na získání základních teoretických znalostí a praktických pohybových dovedností v oblasti rope skipping/jump rope - skákání přes švihadla. 

Kurz je určen pedagogickým pracovníkům (učitelé TV, pedagogové volnočasových aktivit), instruktorům skupinových lekcí, trenérům sportu dětí a mládeže, aktivním rodičům, případně jednotlivcům, kteří mají zájem zpestřit si svůj kondiční trénink skákáním přes švihadlo.

Termín konání: 11. - 12. 11. 2023

Termín pro přihlášení do: 6. 11. 2023

Rozsah kurzu: 15 h

Garant kurzu: Mgr. Jana Černá

Místo konání: FTVS UK

Stravování: občerstvení pro účastníky: káva, čaj, ovoce/zelenina, sušenky (slané sladké), oběd vlastní

Cílová skupina
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 302 601-5141/OST
3 950 Kč
Rope skipping I. a II. - skákání přes švihadla

Účastníci kurzu se naučí základní techniky a dovednosti skákání přes různě dlouhá švihadla. Naučí se rejstřík dovedností pro cvičení jednotlivců (single rope), cvičení dvojic (the two in the loop), cvičení skupin s jedním i více švihadly (travelling), dlouhé lano (long rope 4m a 10 m), double dutch (dvě dlouhá protisměrně kroužící švihadla). Získají znalosti o využití švihadel v rušné i průpravné části rozcvičení s hudební předlohou.

Každý účastník kurzu získává švihadlo zdarma!

Časový harmonogram kurzu:

Sobota a neděle 9.00 - 18.00
7 hodin praxe
8 hodin teorie

Obsah kurzu:

Pojem rope skipping, historie rope skippingu, světové organizace, národní organizace, rope skipping v ČR, typy švihadel, jak vybrat švihadlo, náměty na využití rope skippingu v oblasti: TV na ZŠ, fitness, kondičního tréninku, volnočasových aktivit, závodní rope skipping.

Rozcvičení se švihadlem - rušná a průpravná část.

Metodika nácviku kroužení, základních manipulací se švihadlem a prvních přeskoků pro úplné začátečníky (děti i dospělí), single rope (cvičení jednotlivců).

Základní rejstřík přeskoků obounož single rope (cvičení jednotlivců).

Skákání přes 10 m lano (long rope), podrobné teoretické vysvětlení základních dovedností kroužení švihadla, rozdíly ve způsobu přeskoků, jak zahájit a ukončit přeskoky jednotlivce a celé skupiny, jak úspěšně zrealizovat výměny cvičenců při přeskocích švihadla při zapojení (12-20 skokanů), seznámení s pravidly soutěže long rope (10 m lano).

Metodiky nácviku přeskoků přes dlouhé lano 4 m (skupiny cvičenců), 10 m lano (početné skupiny, celé třídy 12-20 cvičenců).

Metodika nácviku kroužení a přeskoků ve dvojicích formou traveling, ve dvojicích, trojicích, čtveřicích.

Intervenční Rope skippingový pohybový program na ZŠ v prvních třídách, video ukázky a komentář veřejných vystoupení i soutěžních choreografií, otázky a odpovědi účastníků kurzu, společná diskuse.

Rozcvičení s hudebním doprovodem, základní rejstřík přeskoků jednonož (single rope - cvičení jednotlivců) a jejich modifikace obtížnosti vzhledem k pokročilosti cvičenců.

Cvičení ve dvojicích - the two in the loop
- cvičení long rope 4 m.s Double Dutch (dvě dlouhá protisměrně kroužící švihadla).

Výběr hudební předlohy pro rozcvičení (průpravná a rušná část), výběr hudby k základním manipulacím se švihadlem a jejich nácviku.

 

Stravování: drobné občerstvení pro účastníky zajištěno (káva, čaj, ovoce, zelenina, sušenky – slané i sladké); oběd vlastní.

 

Účastníci kurzu se zavazují před zahájením kurzu podepsat informovaný souhlas o podmínkách a pravidlech kurzu.
                   

Kontakt:

Jana Beránková a Jana Černá

jcerna@ftvs.cuni.cz

604269234

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: