Rope skipping I. a II. - skákání přes švihadla

Kurz je vhodný pro pedagogické pracovníky (učitelé TV, pedagogové volnočasových aktivit), instruktory skupinových lekcí, trenéry sportu dětí a mládeže, aktivní rodiče, případně jednotlivce, kteří mají zájem zpestřit si svůj kondiční trénink skákáním přes švihadlo. Zveme také : DDM, Sokol, ČASPV - zakládání skupiny (kroužků) volnočasových aktivit pro děti.

Termín konání: 25. - 26. 05. 2024

Termín pro přihlášení do: 20. 05. 2024

Rozsah kurzu: 15h

Garant kurzu: Mgr. Jana Černá

Místo konání: FTVS UK, José Martího 269/31, Praha 6 - Veleslavín

 

Cílová skupina
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 302 601-5141/OST2
3 950 Kč
Rope skipping I. a II. - skákání přes švihadla

Kurz je zaměřen na získání základních teoretických znalostí a praktických pohybových dovedností v oblasti rope skipping/jump rope - skákání přes švihadla. Účastníci kurzu se naučí základní techniky a dovednosti skákání přes různě dlouhá švihadla. Naučí se rejstřík dovedností pro cvičení jednotlivců (single rope), cvičení dvojic (the two in the loop), cvičení skupin s jedním i více švihadly (travelling), dlouhé lano (long rope 4m a 10 m), double dutch (dvě dlouhá protisměrně kroužící švihadla). Získají znalosti o využití švihadel v rušné i průpravné části rozcvičení s hudební předlohou.

Časový obsahový plán : 
Sobota a neděle od 9.00  do 18.00 hodin. (7 hodin praxe, 8 hodin teorie).

Obsah kurzu :
- Pojem rope skipping, historie rope skippingu, světové organizace, národní organizace, rope skipping v ČR, typy švihadel, jak vybrat švihadlo, náměty na využití rope skippingu v oblasti: TV na ZŠ, fitness, kondičního tréninku, volnočasových aktivit, závodní rope skipping.
- Rozcvičení se švihadlem - rušná a průpravná část.
- Metodika nácviku kroužení, základních manipulací se švihadlem a prvních přeskoků pro úplné začátečníky (děti i dospělí), single rope (cvičení jednotlivců).
- Základní rejstřík přeskoků obounož single rope (cvičení jednotlivců).
- Skákání přes 10m lano (long rope), podrobné teoretické vysvětlení základních dovedností kroužení švihadla, rozdíly ve způsobu přeskoků, jak zahájit a ukončit přeskoky jednotlivce a celé skupiny, jak úspěšně zrealizovat výměny cvičenců při přeskocích švihadla při zapojení (12 - 20 skokanů), seznámení s pravidly soutěže long rope (10m lano).
- Metodiky nácviku přeskoků přes dlouhé lano 4m (skupiny cvičenců), 10m lano (početné skupiny, celé třídy 12 - 20 cvičenců).
- Metodika nácviku kroužení a přeskoků ve dvojicích formou “traveling”, ve dvojicích, trojicích, čtveřicích.
- Intervenční Rope skippingový pohybový program na ZŠ v prvních třídách, video ukázky a komentář veřejných vystoupení i soutěžních choreografií, otázky a odpovědi účastníků kurzu, společná diskuse.
- Rozcvičení s hudebním doprovodem, základní rejstřík přeskoků jednonož (single rope - cvičení jednotlivců) a jejich modifikace obtížnosti vzhledem k pokročilosti cvičenců.
- Cvičení ve dvojicích - “the two in the loop”- cvičení “long rope 4m” s Double Dutch (dvě dlouhá protisměrně kroužící švihadla).
- Výběr hudební předlohy pro: rozcvičení (průpravná a rušná část), výběr hudby k základním manipulacím se švihadlem a jejich nácviku.

Absolvováním kurzu získáte :

1. Naučí se pestrý rejstřík dovedností s různě dlouhými švihadly: single rope (cvičení jednotlivců), the two int the loop (cvičení dvojic s jedním švihadlem), long rope (cvičení skupin se 4m švihadlem), Double Dutch (cvičení skupin - dvě protisměrně kroužící švihadla), Long rope (dlouhé 10m lano).

2. Budou vybaveni praktickými postupy, zvládnou v krátkém čase naučit děti skákat přes švihadla a postupně variovat obtížnost dovedností .

3. Setkají se se zakladatelkou Rope skippingu v ČR, která jim ochotně bude sdílet 18 let zkušeností.

4. Získají rope skippingové švihadlo v ceně kurzu.

5. Ve dvou dnech získají pestrý rejstřík dovedností s různě dlouhými švihadly, které mohou okamžitě aplikovat v hodinách TV, případně založit volnočasový kroužek.

Doprava : vlastní

Stravování : občerstvení pro účastníky: káva, čaj, ovoce/zelenina, sušenky (slané sladké), oběd vlastní

Kontakt :

Jana Černá

jana.cerna@ftvs.cuni.cz

604269234

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: