Zimní kondiční kurz

Kurz je určen studentům, veřejnosti a sportovně založeným jedincům.

"Kurz již s pětadvacetiletou historií se vepíše každému účastníkovi hluboko do paměti. Je veden částečně ve sparťanských podmínkách na horské chalupě v Krkonoších. Je zaměřen na základy zvyšování fyzické i psychické odolnosti ve skupině v zimních podmínkách. Vytrvalost se rozvíjí především v podobě běžeckých cvičení na sněhu a na běžkách. Rovněž se absolvuje celodenní výšlap zimní krkonošskou krajinou včetně zdolání nejvyšší hory ČR Sněžky. Kurz je doplněn silovými a kompenzačními cviky. Každý den se začíná rozcvičkou, která je spojena s otužováním. Závěrečný den podnikají nejodolnější jedinci koupací rituál v místním potůčku.

Termín konání: 25. 01. - 29. 01. 2024

Termín pro přihlášení do: 20. 12. 2023

Rozsah kurzu: 40h

Garant kurzu: PhDr. Radim Jebavý, Ph.D.

Místo konání: Malá Úpa

 

Cílová skupina
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Kód: 302507-9918/VER1 302507-9918/STU1 Zvolte variantu
4 950 Kč 3 950 Kč od 3 950 Kč
Zimní kondiční kurz

Kurz může sloužit jako zimní teambuilding ,nebo jako soustředění pro rekreační sportovce pro zvýšení základní úrovně vytrvalosti a odolnosti. Obtížnost kurzu je označována jako střední. Je dobré, aby účastníci měli kladný vztah k pohybu v zimě a uměli alespoň základy běžeckého lyžování.

Kurz ukazuje možnosti rozvoje základní úrovně kondice prožitkovým způsobem se zaměřením především na aerobní vytrvalost v zimních podmínkách. Účastnící si zvýší odolnost vůči únavě i chladu formou běžeckých, běžkařských a chodeckých cvičení v zimní přírodě. Do skupiny pravidelných cviků jsou zařazena i ranní dechová cvičení spojená s otužováním, dále kruhové tréninky i kompenzace. Každý uchazeč kurzu dostává možnost si rozšířit svoji komfortní zónu.

Zahájení kurzu odpoledne 25. 1. 2024, konec 29. 1. 2024 v poledne.

Podrobné informace naleznete v souborech :                                                             

 Zimní odolnost CŽV              Zimní kurz 2024

Doprava: Vlastní

Stravování: Vlastní

Kontakt :

Monika Horáková

horakova@ftvs.cuni.cz

777993122

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: